Usługi hydrauliczne obejmują między innymi prace przy instalacji kanalizacyjnej. Wsparcie w tym zakresie potrzebne jest każdemu, kto ma dostęp do wody i odprowadzania ścieków. Dotyczy to budynków instytucji publicznych, firm prywatnych, bloków i domów mieszkalnych. Wszędzie tam, gdzie jest położony rurociąg może dojść do jego awarii. Powodów niesprawności instalacji może być wiele, a ich skutki wiążą się nie tylko z koniecznością napraw i udrożnień. Co jeszcze może się wydarzyć?

 

Kiedy wzywać pogotowie kanalizacyjne?

Montaż, naprawa i konserwacja kanalizacji to zadania zaliczane do usług hydraulicznych. Ich wykonanie zleca się na etapie budowy nowego budynku, po jej ukończeniu, a także na każdym etapie użytkowania. Zaplanowanie przebiegu rurociągu jest bardzo istotne. Dobrze ułożona instalacja rzadziej ulega awariom, jest wydajna i łatwiejsza do sprawdzenia, kiedy już wydarzy się coś niepożądanego. Poza montażem, pogotowie kanalizacyjne wykonuje też szereg innych czynności. Najczęściej są to:

  • udrożnienia rur, syfonów i odpływów kanalizacyjnych przy sedesie, umywalce i wannie
  • wymiana uszkodzonych elementów instalacji
  • czyszczenie kanalizacji
  • rozmrażanie rur i zabezpieczanie ich przed mrozami.

Działania te pozwalają swobodnie korzystać z wodociągu. Efektem jest zarówno lepsze odprowadzanie zanieczyszczeń, jak i przepływ wody.

 

Skutki awarii instalacji kanalizacyjnej

Każda usterka w budynku niesie ze sobą liczne konsekwencje. Nieszczelność instalacji kanalizacyjnej, zapchane syfony czy zamarznięte rury to poważne problemy. Przede wszystkim uniemożliwiają swobodne korzystanie z wody i odprowadzanie ścieków. Ale to nie wszystko.

Rezultaty są widoczne także w budynku, szczególnie w tych piętrowych. Pęknięta rura powoduje wyciek wody oraz ścieków kanalizacyjnych. Jego konsekwencją są zacieki na ścianach. Nie tylko wymagać to będzie odnowienia mieszkania, ale może grozić zawaleniem budynku. Jeszcze większym problemem są uwolnione nieczystości. W instalacji kanalizacyjnej znajdują się odpady, które wydzielają nieprzyjemne zapachy, a także szkodliwe dla zdrowia i życia związki chemiczne. Na czas czyszczenia pogotowie kanalizacyjne stosuje odpowiednie zabezpieczenia. Rozszczelnienie jest natomiast bardzo groźne. Trzeba na nie niezwłocznie reagować.

usugi hydrauliczne kanalizacyjne

 

Jak nie dopuścić do problemów?

Najlepszą metodą zapobiegania awariom hydraulicznym i kanalizacyjnym jest jej regularne sprawdzanie. Przegląd stanu ogólnego instalacji pozwala wykryć usterkę na wczesnym etapie i uniknąć nieprzyjemnych skutków jej wystąpienia. Wybierając Nowmat już na etapie montażu można znacznie wpłynąć na jakość instalacji. Profesjonalnie wykonany montaż rurociągu i armatury łazienkowej to pierwszy krok do poprawy przepływu wody i ścieków.

Warto też pamiętać, że istotną rolę odgrywa sposób użytkowania. Żeby uniknąć zapychania syfonów i rur należy unikać wyrzucania do nich resztek jedzenia, szczególnie większych kawałków i tłuszczu, który może przyklejać się do ścian rur i zmniejszać przepływ. Często zdarza się, że zrzucamy winę za usterkę na wadliwą instalację kanalizacyjną, nie zastanawiając się nad naszym postępowaniem. Dobrze wykonane usługi hydrauliczne to gwarancja jakościowej instalacji. Jednak, podczas naprawiania awarii powinno się sprawdzić cały rurociąg. To również pomoże wykryć problem, zanim stanie się on poważny.

Potrzebujesz pomocy lub indywidualnej oferty
doświadczonego hydraulika?


Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego.


tel. 665 352 202